01 kwietnia 2023

Tak. Nasz Przewodniczący doczekał się udziału w Dyskusji na Ratuszowej. To będzie pierwszy raz, mamy nadzieję, że ostatni. No i temat bardzo ważny. Na tę chwilę tylko jedno województwo, szybkim cięciem załatwiło wszelkie dyskusje w tym temacie przyjmując w zasadzie jednocześnie uchwałę o podwyżce cen za egzamin i uchwałę o wynagrodzeniach egzaminatorów.

Kolejną debatę w cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ zatytułowaną „Egzaminatorzy nadal czekają” przygotowaliśmy i zapowiadamy na 6 kwietnia (czwartek), tradycyjnie początek o godz. 11.00. Zaproszenie przyjęli: egzaminatorzy, pracujący w zawodzie, ale też pozostający poza nim; dyrektorzy ośrodków egzaminowania, przedstawiciele związków zawodowych oraz organizatorzy ubiegłorocznych protestów.

W całym kraju trwają konsultacje i uzgodnienia, niełatwe prace nad projektami wielkości wynagrodzeń dla egzaminatorów nauki jazdy. Zmiany mają nastąpić najpóźniej z końcem czerwca br. W trzecim miesiącu od wejścia w życie przepisu, który odpowiedzialnymi za kwestie w tym zakresie uczynił samorządy wojewódzkie stan jest taki, iż tylko w jednym województwie jest już opublikowane zarządzenie, które wejdzie w życie z dniem 1 kwietnia br. Prace nad projektami nie są łatwe, propozycji i opinii wiele. Trwają i właśnie im zostanie poświęcona kolejna debata w cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Zatytułowaliśmy ją: „Egzaminatorzy nadal czekają” przygotowaliśmy i zapowiadamy na 6 kwietnia (czwartek), tradycyjnie początek o godz. 11.00. Zaproszenie przyjęli: egzaminatorzy, pracujący w zawodzie, ale też pozostający poza nim; dyrektorzy ośrodków egzaminowania, przedstawiciele związków zawodowych oraz organizatorzy ubiegłorocznych protestów.

Zaproszenie przyjęli:

Radosław Banaszkiewicz, egzaminator, przewodniczący/NSZZ „Solidarność 80” w WORD;

Wojciech Dusza, egzaminator, Komitet Egzaminatorów RP;

Tomasz Matuszewski, egzaminator, zastępca dyrektora WORD Warszawa;

Piotr Romek, egzaminator, dyrektor WORD Łódź;

Sławomir Rutkowski, egzaminator, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników WORD.

Organizatorzy: Fundacja Zapobiegania Wypadkom Drogowym, Polski Klaster Edukacyjny, redakcje tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS oraz portal u L-INSTRUKTOR zapraszają 6 kwietnia br. o godz. 11.00.

 

 

Banaszkiewicz bierze udział!!!

Dołacz do nas

KONTAKT Z NAMI

NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"-80 W WORD