11 kwietnia 2021

W piśmie z 18 marca 2021 roku (poniżej) Dyrektor WORD w Toruniu pisze do nas:

- "Stwierdzam, że trwa proces niekonstruktywnego domagania się się wszelkich dostępnych danych od WOD w Toruniu, jak również od innych ośrodków. Stawiane pytania, wypisywanie skrajnie szeroko zagadnień do wyjaśnienia, ich wymiar, zakres i inne cechy oceniam jako realne utrudnianie działalności ośrodków na terenie całej Polski. Apeluję o zweryfikowanie postawy Organizacji"

- "czy autor przedmiotowego pisma z 28 lutego 2021 roku, który sam nie podaje ani motywów ani podstaw prawnych swojego wystąpienia ma świadomość jak absorbujące i utrudniające pracę byłoby dokonywanie dla niego analiz?"

po czym wysyła do nas rozliczne wnioski (poniżej) o udzielenie informacji na podstawie ustawy o informacji publicznej. Ważne jest to, że żądane od nas informacje nie stanowią informacji publicznej w rozumieniu ustawy o dostępie do informacji publicznej. Czyli z jednej strony zarzuca nam się domaganie się wszelkich informacji, stawianie pytań, wypisywanie skrajnie szerokich zagadnień do wyjaśnienia, utrudnianie działalności ośrodków, z drugiej zaś wnioskuję się o rozliczne informacje, które nie są informacją publiczną . Całości obrazu dopełnia nieudzielenie odpowiedzi na wniosek na podstawie ustawy o związkach zawodowych z dnia 28 lutego 2021 roku (poniżej), co naszym zdaniem jest ewidentnym utrudnianiem działalności związkowej (ale to już będzie rozstrzygała Prokuratura Rejonowa Toruń-Wschód).

 

 

Kto komu utrudnia działalność?

Dołacz do nas

KONTAKT Z NAMI

NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"-80 W WORD