25 listopada 2022

W dniu 14 października 2022 roku 23 egzaminatorów złożyło pismo do Dyrektora WORD w Rzeszowie, w którym proszą o wycofanie wypowiedzeń dwóch egzaminatorów: Pana Jacka Palucha oraz Pana Grzegorza Liputa. Egzaminatorzy wskazują również na złą atmosferę w zakładzie pracy. I teraz najważniejsze. Dlaczego o tym piszemy?

Piszemy o tym piśmie ponieważ od pracowników WORD Rzeszów dowiedzieliśmy się, że w zakładzie powstaje pismo, w którym oczernia się naszą Organizację oraz członków. Historia zna przypadki takich pism. Ostatnie powstało w WORD Toruń, miało być oddolne a okazało się, że pismo napisała sekretarka, a niezależność osób je podpisujących była bardzo wątpliwa. Wszystko układa się w całość. Dwóch Dyrektorów, dwóch członków KSD WORD, jeden jest Prezesem tego szacownego stowarzyszenia a drugi jego skarbnikiem. Pierwszy robi drugiemu "przysługę" (choć ciśnie się na usta inne słowo) poprzez wynajęcie najnowszego pojazdu ciężarowego z jedyne 45 złotych od przeprowadzonego egzaminu (Ośrodki dzieli "jedynie" 600 km, w województwie podkarpackim rządzi PiS, w województwie kujawsko - pomorskim KO, kandydat na kierowcę za wynajęcie pojazdu ciężarowego na kategorię CE na 1,5 godziny musiałby zapłacić 340 złotych).

Czy będzie podobny sposób działania?

Czy będą sprawy w sądach?

Zdaje się, że to są pytanie retoryczne. Przecież to jest jednostka publiczna i publiczne środki finansowe.

Informacja od Organizacji jest jedna: jesteśmy zdeterminowani i konsekwentni.

Zabawnie będzie jeśli z tych dwóch pism będą wynikały dwa różne obrazy sytuacji w WORD Rzeszów. Ale poczekajmy co przyniesie los...

 

Pismo 23 egzaminatorów do Dyrektora

Dołacz do nas

KONTAKT Z NAMI

NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"-80 W WORD