01 lutego 2023

W związku z faktem, że Dyrektorzy Ośrodków egzaminowania są bardzo aktywni w sprawie nowych cen egzaminów na prawo jazdy, postanowiliśmy sprawdzić czy równie aktywni są w sprawie uchwał sejmikowych dotyczących wynagrodzeń egzaminatorów na prawo jazdy.

I nie interesują nas pisma w których Dyrektorzy czy KSD WORD wskazują, że trzeba podnieść ceny za egzamin bo egzaminatorzy żądają podwyżek.

Interesują nas pisma z których jednoznacznie będzie wynikać, że KSD WORD chce by sejmiki województw podniosły wynagrodzenia egzaminatorów.

Obawiamy się jednego, że Dyrektorzy otrzymają wnioskowane podwyżki cen za egzamin, sejmiki województw nie podniosą wynagrodzeń egzaminatorów, po czym ci sami Dyrektorzy powiedzą egzaminatorom, że nie możemy podnieść wam uposażeń bo sejmiki nie zmieniły obowiązujących widełek. A przecież w zasadzie to egzaminatorzy poprzez oddolny protest zwrócili uwagę na konieczność zmian w szeroko pojętym procesie egzaminowania. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której egzaminatorzy zostaną instrumentalnie wykorzystani w jakimś celu a następnie zostaną z niczym.

 

Piszemy do KSD WORD w sprawie uchwał sejmikowych

Dołacz do nas

KONTAKT Z NAMI

NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"-80 W WORD