24 listopada 2022

W dniu 23 listopada 2022 roku odbyły się rokowania w ramach sporu zbiorowego w WORD Suwałki. Rezultat identyczny jak w WORD Elbląg i w WORD Rzeszów, czyli Dyrektor ma do zaoferowania pracownikom 0. Rezultat taki sam, ale w przeciwieństwie do WORD Rzeszów Dyrektor stawił się na spotkaniu i miał odwagę powiedzieć, że nie ma nic do zaproponowania. W związku z tym podpisano protokół rozbieżności.

W WORD Suwałki po raz pierwszy spór zbiorowy z S80 prowadzi inny związek zawodowy, co daje olbrzymią szansę wygrania referendum i zorganizowania strajku. Może wtedy się pieniądze znajdą. Warunek jest jeszcze taki, że pracownicy muszą wytrwać w strajku. Nie możemy sobie pozwolić na powtórzenie sytuacji z WORD Krosno. Działanie związkowe jest wtedy skuteczne kiedy pracownicy nauczą się działać razem. Widzimy szansę na to w WORD Suwałki bo ludzie są zdeterminowani.

Rokowania w ramach sporu zbiorowego